Trychologia Radomsko
Za wizerunek i estetykę wyglądu w dużej mierze odpowiadają włosy. Ich długość, gęstość, intensywna pigmentacja stanowią dowód odpowiedniej pielęgnacji, przede wszystkim jednak świadczą o ogólnym zdrowiu organizmu.
Pogorszenie jakości włosów związane jest ze zmianami patologicznymi, osłabieniem wydolności gospodarki hormonalnej, a także naturalnym postępem procesów starzenia. W wielu tych przypadkach niezbędna jest szczegółowa diagnoza, pozwalająca na wdrożenie pomocy, ukierunkowanej na określony problem terapeutyczny.
Trychologia aktywnie łączy medycynę i kosmetologię. Szeroko zakrojona diagnostyka trychologiczna pozwala na indywidualny dobór terapii do potrzeb pacjenta. Jednym z zabiegów ukierunkowanych na wsparcie funkcji skóry głowy i tkanek włosów jest intrajet – radiofrekwencja igłowa z elektroporacją. Wspierając aktywizację mieszków włosowych, zabieg intrajet wyznacza kierunek w pielęgnacji skóry głowy.
Intrajet
Jedną z najbardziej zaawansowanych technologii w dziedzinie trychologii stanowi radiofrekwencja igłowa wraz z elektroporacją. Jest to jednoczesne połączenie mechanicznego mikronakłuwania, diatermii oraz elektroporacji. Ta konfiguracja opiera się na utworzeniu mikrokanałów zarówno w naskórku, jak i w odpowiednich warstwach skóry właściwej oraz pobudzeniu otaczających zdrowych komórek do wzmożonej regeneracji.
Skutkuje to globalną przebudową całej grubości skóry, jak również stymulacją mieszków włosowych celem wzrostu nowych włosów, hamowaniem miniaturyzacji mieszków włosowych, a także wydłużeniem fizjologicznego procesu anagenu. Odbywa się to poprzez zastosowanie igieł tytanowych o różnych długościach. Taki proces wyzwala w tkance stan zapalny, pojawiają się mikrozakrzepy, które są najlepszym źródłem dla komórek macierzystych mieszków włosowych, a także czynników wzrostu, m.in. TGFalfa i TGFbeta, NGF, VEGF, PDGF.
Ponadto, proces regularnych i zaplanowanych nakłuć wspomagany jest diatermią płynącą z fali radiowej monopolarnej o częstotliwości 500 kHz emitowanej przez igły tytanowe, co odbywa się przy udziale specjalnie zaprojektowanego rollera. Takie połączenie technologiczne umożliwia uzyskanie przyspieszonych procesów metabolicznych w obrębie mieszków włosowych, przyczyniając się do stymulacji m.in. adenozynotrójfosforanu w mitochondriach komórkowych oraz powstawania procesów neoangiogenezy. Uzyskanie źródła czynników wzrostów oraz energii termicznej stymuluje warstwę rozrodczą opuszki włosa oraz pobudza brodawkę – kanał odżywczy włosa, zwiększa również przepuszczalność błony komórkowej, pobudza krążenie ogólne i limfatyczne, a także aktywuje limfocyty T w obszarze zabiegowym.