RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA RAOMSKO

CZYM JEST RADIOFREKWENCJA

Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i dzięki temu indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu. Synergia działania czterech systemów RF daje możliwość uzyskania znacząco lepszych i precyzyjniejszych rezultatów niż pojedyncza technologia. W zależności od zastosowanej technologii możemy wykonywać zabiegi zarówno liftingujące na twarz, szyję, oczy, redukujące pory, blizny, rozstępy jak również zaawansowane zabiegi redukujące wiotkość skóry na ciele i wspomagające leczenie cellulitu i miejscowej otyłości. Jednoczesne działanie czterech systemów zawarte jest w specjalistycznej platformie zabiegowej renomowanej, włoskiej firmy Biotec, która posiada wszystkie certyfikaty oraz badania kliniczne.

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA (FRAKCYJNA)

Radiofrekwencja mikroigłowa należy do najsilniej i najgłębiej działającej technologii RF w porównaniu do innych. Jest to metoda o udowodnionych klinicznie rezultatach.

Zabieg polega na synergii działań mikronakłuwania (nawet do 3,5 mm w głąb skóry) oraz fali radiowej, a tym samym wytworzeniu energii cieplnej w głębokich warstwach skóry. Dzięki generowaniu fali RF inicjujemy strukturalną przemianę kolagenu wewnątrz głęboko położonych warstw skóry powodując jego natychmiastowe obkurczenie oraz stymulację produkcji nowych włókien kolagenowych. Skutkuje to zagęszczeniem skóry,  poprawą jej struktury oraz zmniejszeniem wiotkości. Po zabiegu widoczny jest efekt natychmiastowego liftingu, wygładzenia zmarszczek, poprawy konturów twarzy, zmniejszenia widoczności porów, który narasta w czasie.

Radiofrekwencja igłowa pozwala uzyskać widoczne efekty przy jednoczesnej stosunkowo niewielkiej inwazyjności. Dzięki dokładnej regulacji nie tylko głębokości, ale również czasu oraz intensywności nagrzewania tkanek, zabieg jest wyjątkowo bezpieczny, ale dający spektakularne rezultaty. Istotne jest również to, że podczas zabiegu każda warstwa skóry jest nagrzewana równomiernie. To odróżnia tę technologie od nieco mniej precyzyjnej w tym przypadku technologii laserowej.

Wyjątkową zaletą RF mikroigłowego w platformie Fusiomed jest zastosowanie vacuum oraz tytanowych igieł. Daje to możliwość bezpiecznego i precyzyjnego wykonywania zabiegównawet na górnej i dolnej powiece, jak również na skórach wrażliwych i naczyniowych.

W przypadku delikatnej okolicy powieki górnej i dolnej efektem zabiegu będzie zmniejszenie wiotkości skóry, przepuklin tłuszczowych, obrzęków oraz ceni pod oczami. Na skórze naczyniowej poza jej zagęszczeniem zauważalna jest redukcja naczyń oraz rumienia.

Zabieg można wykonywać cały sezon. W zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjent może zaobserwować delikatny obrzęk i zaróżowienie skóry. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może wymagać 1-3 dni okresu rekonwalescencji. W kolejnym dniu można nakładać makijaż.

Wskazania do zabiegu:

– Wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu

– Korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw. chomiki

– Redukcja zmarszczek i głębokich bruzd (również w trudno dostępnych miejscach: warga górna, powieki)

– Poszerzone pory

– Przebarwienia

– Skóra potrądzikowa

– Skóra naczyniowa

– Rozstępy,

– cellulit

– Ujędrnianie i zagęszczanie skóry (twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion, okolic nad kolanami)

– Leczenie nadpotliwości.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

– Choroby autoimmunologiczne

– Ciążą oraz okres karmienia piersią

– czynne infekcje

– Metalowe implanty i rozrusznik serca

– Zaburzenia onkologiczne w trakcie leczenia oraz do 5 lat po jego zakończeniu

 

Czas trwania zabiegu:

Twarz – ok. 60 min

Okolica oka / podbródek – ok. 30 min

 

Wymagana ilość zabiegów:

Od 2-4 (w zależności od zaawansowania zmian i kondycji skóry) co 4 tygodnie.

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, ale na całkowity efekt czekamy 3 – 4 m-ce.